Bio káva Honduras Cosagual

BIO káva velmi nízké acidity s nádechem čokolády, sušeného ovoce a tmavého karamelu.

Skladem

220  vč. DPH bez DPH)

Zvolte velikost balení:

ks

DopravaDoprava zdarma od 1.500 KčVíce informací o dopravě

Chuť kávy

BIO káva velmi nízké acidity s nádechem čokolády, sušeného ovoce a tmavého karamelu.

Původ kávy

O družstvu

COSAGUAL je zemědělské družstvo, které podporuje výrobní a marketingové procesy v rámci konceptu rodinného podnikání. Poskytuje technické poradenství svým členům, podporuje hospodářský a sociální rozvoj prostřednictvím řízení zdrojů, posiluje rovnost pohlaví a ochranu životního prostředí.

Cíle družstva

Být organizací producentů s vysokou kvalitou kávy a důvěryhodností, která je zodpovědná za zlepšení životního prostředí a zlepšuje kvalitu života jednotlivých farmářů a jejich rodin.

Historie

Družstvo Cooperativa de Servicios Agropecuarios Gualcinse Limited (COSAGUAL) vzniklo dne 27. ledna 1994 v obci Gualcinse v Hondurasu, s cílem nalézt řešení problémů obchodování s kávou, které mnozí z farmářů v oblasti měli. 

Družstvo začalo shromažďováním kávy malých farmářů za předpokladu, že kvalitní kávy by měly umožnit lepší marketing a tím přinést více příjmů pro každého farmáře. O několik let později byly podniknuty příslušné kroky k získání certifikátu Fair Trade kávy a následně pod tímto certifikátem možnost kávu vyvážet a tak v roce 2001 získalo družstvo certifikaci FLO. V letech 2003-2004 získalo družstvo také certifikaci organické kávy, čímž umožnila farmářům ještě lepší prodej kávy za výhodnější ceny.

Téměř krach

Bohužel během sklizně v roce 2009 zažilo družstvo nejhorší finanční krizi v celé historii, což vedlo téměř k trvalému ukončení provozu družstva. Důsledkem bylo také pozastavení platnosti certifikátu Fair Trade. Nicméně nové vedení družstva s pomocí pana Kierana Durniena jednoho z nejvěrnějších přátel COSAGUALu, zahájilo administrativní rekonstrukci družstva neboť věřili, že by jej mohli zachránit před jistým krachem. A povedlo se! Tři roky po krizi se družstvo COSAGUAL vrátilo zpět na trh a měla dostatečné kapacity pro výrobu a export kvalitní kávy. Dnes družstvo opět produkuje velmi kvalitní kávy pod certifikáty Fair Trade a Organic coffee.

Parametry

VýrobceCoffeesquare
Cupping skóre84 bodů
Screen (velikost zrna)16/19
CertifikaceBIO
ZpracováníMokré
Odrůda100% arabica | Catuaí, Parainema, Bourbon, Lempira, Obatá
Nadmořská výška850 - 1800 m.n.m.
Farmasdružení farmářů Cosagual
OblastLempira
ZeměHonduras
KontinentAmerika
VůněSladká, čokoládová až karamelová
ChuťChuť s nádechem čokolády, sušeného ovoce a tmavého karamelu.
Cena za šálek (porce = 7 g)od 4,50 Kč

Používáme cookies

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Děkujeme za pochopení.