Káva Brazílie Olhos D'Agua

V chuti tóny sladkých pomerančů a lískových oříšků, velice delikátní chuť

Skladem

220  vč. DPH bez DPH)

Zvolte velikost balení:

ks

DopravaDoprava zdarma od 1.500 KčVíce informací o dopravě

Chuť kávy

V chuti tóny sladkých pomerančů a lískových oříšků, velice delikátní chuť

Původ kávy

O závodě Pedra Branca

Nejoblíbenější z Paulových farem. Kávová farma leží na okraji městečka Pedrogulhio v regionu Alta Mogiana, Franca (SP) Brazílie. Leží na vrcholcích hor nad přírodní rezervací Parque Estadual Das Furnas De Bom Jesus. Když Paulo farmu koupil nechal zbudovat v údolí pod farmou rozsáhlé jezero. Které se stalo klíčové pro návrat mnoha divokých zvířat zpět na tuto část farmy. Díky tomu na farmě a v okolí žije velké množství ptáků, kapibary a pacas, armadillos a dokonce několik druhů opic. 

Paulo v posledních letech výrazně do farmy investoval a obnovil více jak polovinu všech kávovníků, obnovil rozvod vody. Na farmě žijí čtyři rodiny, které na farmě zároveň pracují. Manažerem zodpovědným za chod farmy je Seňor Benedito. 

Celkově má farma rozlohu 125 hektarů. 25 hektarů je rezerovováno jako divoká příroda bez toho aby se jakkoliv využívala pro pěstování kávy a naopak dává prostor pro divoká zvířata i rostliny. Na rozloze 100 hektarů se pěstuje káva (61 ha žlutá catuai, 30 ha mundo nuovo a 8 hektarů catucaí). Jeden hektar je pak využíván pro experimentální pěstování dalších odrůd, výzkum a rozvoj dalších kávových odrůd i agronomických postupů. 

 

Parametry

VýrobceCoffeesquare
Sklizeň2018
ZpracováníPolopromytá
Odrůda100% arabica | Mundo Nuovo
Nadmořská výška1050 m.n.m.
Zpracovatelský závodOlhos D'Agua
MajitelPaulo Toledo Campos s rodinou
OblastPedregulhio, Alta Mogiana
ZeměBrazílie
KontinentAmerika

Používáme cookies

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Děkujeme za pochopení.