📦 📦 Objednej si svou oblíbenou kávu a my ti ji dopravíme ZDARMA až ke tvým dveřím! 🚚   Prozkoumat kávyZjistit více o dopravě

Honduras

 

Nachází se v samém středu Střední Ameriky. Honduras je země, která se chlubí svými přírodními krásami. Nekonečné lesy s osamělými silnicemi, které vás přímo pohltí.

Kontinent

Střední Amerika

Počet obyvatel

9 259 000

Celková roční produkce (60kg pytle)

7 500 000

Období sklizně

Prosinec - duben

Průměrná nadm. výška farem

1000 - 1600 m.n.m.

Průměrná velikost farmy

0,5 - 5,5 ha

Od banánů k nejlepším kávám,
to je Honduras.

Kdy káva poprvé dorazila do Hondurasu bohužel nikdo neví, ale věří se, že ji přinesli obchodníci z Kostariky v letech 1799 až 1804. Dnes je Honduras největším producentem kávy ve Střední Americe a kávový průmysl hraje velmi důležitou roli v národním hospodářství. V předchozích desetiletích byl převládající tržní plodinou v Hondurasu banán.

 

Zatímco sousední země jako je Guatemala a Kostarika měly silné vládní iniciativy na podporu pěstování kávy, produkce honduraské výběrové kávy na trhu zaostala. Nedostatečná infrastruktura a nedostatek investic v minulosti zapříčinil, že velká část produkce je káva komoditní a my musíme usilovně hledat ty nejlepší výběrové kávy, které Honduras v současnosti nabízí. V posledních několika letech však honduraský národní institut kávy (IHCAFE - Instituto Hondureno del Café ) vynaložil značné úsilí na vzdělávání, zlepšení technik pěstování a zpracování kávy, aby pozvedl standardy.

Mezi nejznámější regiony patří Marcala (Montecillos), Copán, Comayagua, El Paraiso, Opalaca, Agalta


Zobrazit kávy z Hondurasu